Sufity napinane – pomysł na Twój nowy sufit!

Każdy z nas ma w swoim życiu momenty, gdy planuje zmiany w swoim otoczeniu, wykonuje remont, czy też przenosi się do innego domu/mieszkania. Warto wówczas być otwartym na nowe, nieznane wcześniej pomysły. Nowa przestrzeń, w której będziesz funkcjonować, nie musi być przecież taka sama jak tak, w której żyłeś dotychczas. Gdy porzucisz swoje przyzwyczajenia i wyrobione nawyki, może się okazać, że Twoje nowe mieszkanie, czy dom możesz dostosować jeszcze bardziej do swoich potrzeb życia codziennego. Dotyczy to każdego elementu, bez wyjątku – nawet sufitu. Postaramy się przybliżyć Ci, dlaczego warto rozważyć sufit napinany jako nowy, funkcjonalny i efektowny element w Twojej nowej przestrzeni do życia!

Wygląd sufity napinanego

Podstawową kwestią, na którą zwraca się uwagę w przypadku sufitów napinanych, jest oczywiście ich estetyka. Montuje się je na profilach umieszczonych jedynie po obwodzie danego pomieszczenia, a pomiędzy nimi rozpościera specjalną membranę PVC. Umożliwia to uzyskanie zupełnie inaczej wyglądających efektów niż przy „tradycyjnych”, standardowych, malowanych lub kasetonowych sufitach. Sufity napinane mogą mieć niemal dowolny kształt. Stworzysz w ten sposób sufit kolisty lub też o intrygujących zagnieceniach, pofałdowaniach. Membrana pozwala też na eksperymentowanie z fakturami powierzchni sufitu, a nawet na stosowanie na niej nadruków, czego rzecz jasna nie uzyskasz, przy pomocy zwykłej farby.

Funkcjonalność sufitów

Wygląd sufitu to jedna sprawa. Drugą kwestią jest natomiast to, jak będzie się on sprawował po jego zamontowaniu oraz właśnie jak skomplikowany jest sam montaż. Tutaj również może spotkać Was pozytywne zaskoczenie, ponieważ kwestie estetyczne nie przyćmiły w wypadku sufitów napinanych ich funkcjonalności. Montaż sufitu nie jest czymś skomplikowanym i można uzyskać go w ciągu naprawdę krótkiego czasu. Właściwości samych membran stosowanych w tego rodzaju sufitach również nie mogą budzić wiele zastrzeżeń. Są łatwe w czyszczeniu, odporne na zabrudzenia, nieprzemakalne, dzięki czemu dobrze izolują. Można też łatwo zastosować w takiej instalacji różne formy oświetlenia, co nie jest tak łatwe przy suficie innego typu.

Czy przekonaliśmy Was do sufitów napinanych? Tego nie wiemy i nie taki mieliśmy zamiar. Po prostu spróbujcie, poczytajcie, dowiedzcie się więcej i przekonajcie się we własnej przestrzeni, czy tego typu sufit sprawdzi się u Was. Na pewno warto wziąć go pod uwagę, ponieważ taka konstrukcja ma swoje zalety, jakich nie znajdziecie w innych instalacjach sufitowych.