Rusztowania – ROBTOM

Na większości placów budowy i w czasie prac konserwacyjnych niezbędne jest zastosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawa przeważnie stanowi pokaźną część kosztów inwestycji. Z tego powodu warto mieć świadomość, czym powinno charakteryzować się profesjonalne przedsiębiorstwo posiadające w ofercie montaż rusztowań.

Robtom to firma oferująca wynajem rusztowań. Po pierwsze trzeba zapoznać się z dokładną ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej wygodną opcją jest wybranie firmy, której usługi są na tyle kompleksowe, by nie angażować dwóch czy trzech różnych podmiotów. Wybranie jednej firmy do wynajmu, transportu oraz montażu oznacza zredukowanie wysiłku logistycznego i oszczędność. Dzięki takiej decyzji nie będzie powodu, by martwić się o żaden element związany z pracami, nawet transport rusztowań na własną rękę. Warto pamiętać, że niektóre firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., świadczą też usługi związane z pracami elewacyjnymi.

Istotnym kryterium wyboru firmy, której obszarem działania jest dzierżawienie rusztowań elewacyjnych, jest stopień wykwalifikowania jej pracowników. Nie chodzi tu tylko o tych, co na budowach będą stawiać konstrukcję. Z fachowcami powinno się mieć do czynienia na wszystkich etapach współpracy z przedsiębiorstwem: od początku, aż po podpisanie protokołu odbioru, wykonanego przez odpowiedniego pracownika. Oprócz tego, w toku dzierżawy będziemy kontaktować się z m.in. konsultantem, który wyceni koszt usługi. Uznane firmy w branży oferują też fachową pomoc, zarówno w zakresie samego sprzętu, jak również przepisów BHP.

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy przedsiębiorstwo posiada wszelkie wymagane przez prawo uprawnienia oraz atesty. Warto też zaufać firmom zatrudniającym przeszkolonych monterów, mogących pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak jedynie jedna strona tej sprawy. Drugą są odpowiednio dobrane elementy oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od rodzaju rusztowań, muszą one przechodzić okresowe przeglądy.

Może się wydawać, że materiał czy marka rusztowań nie mają dużego znaczenia. Nie jest to jednak prawda. Dla przykładu, obecnie szeroko wykorzystywane są rusztowania aluminiowe, które charakteryzują się odpornością oraz lekkością. Należą do nich na przykład rusztowania Plettac lub Layher – produkty naprawdę prestiżowych liderów na rynku. Jeśli firma oferująca wynajem rusztowań odpowiednio je konserwuje oraz przeprowadza przeglądy, sprzęt nie powinien zawieść, nawet w niełatwych warunkach. Ponadto, systemy znanych przedsiębiorstw zazwyczaj są „przyjazne w montażu”, co wpływa na czas robót.

Następną cechą renomowanego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz montującego rusztowania jest terminowość. Każda osoba, która działa w branży budowlanej dobrze wie, iż czas to pieniądz. Opóźnienia z reguły mogą przełożyć się na duże straty i niepokój wokół inwestycji. Z tego powodu najlepsze firmy, takie jak Robtom sp. z o.o., nie pozwalają sobie na lekceważenie uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że powinni skonstruować realistyczny harmonogram prac. Dzięki temu żadna strona nie naraża się na straty będące wynikiem opóźnień.

Montaż rusztowań powinien również być po prostu szybki. Ma na to wpływ fachowość całej ekipy, doświadczenie, typ rusztowań itp. Warto zauważyć, że niektórzy z producentów (np. Plettac) podają do informacji, ile metrów kwadratowych jest w stanie kosztować specjalista. Widełki są jednak bardzo szerokie, nie tylko dlatego, że każda budowa jest inna. Nie mniej ważny wydaje się demontaż rusztowań. Powinien być przeprowadzany w zgodzie z harmonogramem, szybko i sprawnie, tak, by nie hamować kolejnych prac.

Należy podkreślić, że rusztowań używa się w wielu sytuacjach, a budowanie wieżowców jest zaledwie przykładem ich zastosowań. Profesjonalna firma jest w stanie docenić każdego klienta. Niezależnie od tego, czy ma z nim wznosić centrum handlowe, czy wykonywać sufit w wysokiej hali. Docenia też lojalność. Choćby korzystnymi rabatami dla stałych klientów.

ROBTOM
Ogrodowa 55a
Pyrzyce 74-200
Telefon: + 48 506 023 511
https://www.robtomspzoo.com/